”Pentru reușita tratamentului e important ca moleculele de apă să fie cât mai fine”
În cadrul demonstrațiilor realizate direct pe teren, utilizând produsele Mig, Drive și Invictus, aceștia au descoperit cum pot crește eficiența tratamentelor agricole, reducând în același timp pierderile și protejând mediul.
Testimoniale direct din ferme:
„Rezultatele au fost vizibile! Am comandat deja Drive pentru 1.000 de hectare. E important pentru noi ca moleculele de apă să fie cât mai fine, pentru o aplicare uniformă și o mai bună penetrare a frunzelor. În plus, mă gândesc să reduc doza de pesticide, ceea ce ne face mai prietenoși cu mediul”, a declarat Theodor Ichim, administrator SC Unigrains Trading Constanța.
„Echipa Agrii ne-a arătat cum să reglăm duzele autopropulsatei, cum să verificăm presiunea acestora și cum să folosim produsele Mig și Drive pentru a evita pierderile”, a adăugat Sebastian Faraoanu, inginer agronom la SC Holi Mark SRL.
Noi demonstrații, aceleași rezultate promițătoare:
„Echipa Agrii a venit cu echipamente de pulverizare avansate. Am fost încântat de rezultate, iar produsele folosite în timpul demonstrației au fost extrem de eficiente”, a subliniat Virgil Cătălin Corbea, inginer mecanic la Totagro Prundu.
„Adjuvanții Agrii au avut un impact puternic în întreținerea duzelor. Cu antispumantul Mig, umplem rapid bazinul și suntem mai eficienți în câmp. Când vezi rezultate concrete, decizia de a achiziționa devine simplă”, a concluzionat Sebastian Adrian Călugăru, administrator A&G Agroprest Călugăru.
Apreciem deschiderea fermierilor care au contribuit la succesul acestui program: Theodor Ichim, Sebastian Faraoanu, Virgil Cătălin Corbea, Sebastian Adrian Călugăru.
Dacă și tu vrei să optimizezi tratamentele și să obții o aplicare uniformă ca în Programul Picătura Perfectă, contactează echipa Agrii: https://agrii.ro/contact/